نرم‌افزارهای تدریس

نرم‌افزارهای تدریس

چه نرم‌افزارهایی برای تدریس مناسب می‌باشد؟

در راستای تدریس راحت‌تر و ارتباط بهتر بین درس و محصلان، از تکنولوژی‌هایی مانند برد هوشمند و یا تلوزیون‌ها لمسی استفاده می‌شود. می‌دانیم که این وسایل به تنهایی کارایی لازم را نداشته و باید از نرم‌افزارهای جانبی تدریس استفاده کنیم. اما چه نرم‌افزاری؟ نرم‌افزار مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

تحقیقات نشان می‌دهد، در مدارسی که از آموزش هوشمند استفاده می‌کنند رضایتمندی و تقاضا برای درس خواندن بیشتر است. این موضوع موجب فهم راحت‌تر و دروس جذاب‌تر برای دانش‌آموزان می‌شود. آموزش هوشمند به کمک از تکنولوژی و استفاده از نرم‌افزارهای جانبی تدریس، درس‌های کسل‌کننده را دروس جذاب و هیجان‌انگیز تبدیل می‌کنند.

نرم‌افزارهای تدریس موجود، دارای قابلیت‌های گوناگون می‌باشند. نرم ‌افزارهای جانبی تدریس با توجه به نوع کاربری بر روی کامپیوترها یا تلوزیون نصب می‌شوند و به کمک آن تدریس راحت‌تر ممکن می‌شود.

قابلیت‌های نرم‌افزارهای تدریس

یک نرم‌افزاری که برای تدریس طراحی می‌شود، باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد. که چند مورد از آن‌ها را ملاحظه می‌کنید:

  • رابط کاربری ساده و روان
  • رابط کاربری قشنگ و جذاب به طوری که دانش‌آموز را جذب کند
  • داشتن پکیج‌های درسی منحصربه‌فردپ
  • قابلیت ذخیره‌سازی با انواع پسوندهای موجود مانند: pdf, ppt, doc
  •  

در حال حاضر اپلیکیشن‌های گوناگونی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشند. بعضی از آن‌ها قادر به رسم نمودارهای ریاضیاتی هستند. بعضی دیگر می‌توانند آزمایشگاه‌های شیمی و یا فیزیک را شبیه‌سازی کنند. دامنه قابلیت‌های این نرم‌افزارها گسترده می‌باشد. به همین علت صحبت راجب تک‌تک قابلیت‌های این اپلیکیشن‌ها در قالب این پست نمی‌گنجد.

با افزایش تقاضا برای آموزش هوشمند، شرکت‌های گوناگونی شروع به‌کار در این زمینه کرده‌اند. شرکت‌های موجود بر سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • شرکت‌هایی که فقط سخت‌افزار آموزش هوشمند را تولید می‌کنند.
  • شرکت‌هایی که فقط نرم‌افزار آموزش هوشمند را تولید می‌کنند.
  • شرکت‌هایی که هم سخت‌افزار و هم نرم‌افزار آموزش هوشمند را تولید می‌کنند.

در ایران شرکتی که هم نرم‌افزار و هم سخت‌افزار تولید کند بسیار کم است. یکی از این شرکت‌ها که سابقه طولانی در صنعت دارد، شرکت دانش‌آوران می‌باشد. این شرکت به کمک کادر مجرب خود، تلوزیون و بردهای هوشمندی با جدیدترین تکنولوژی موجود تولید و روانه بازار می‌کند. نمایشگرهای بکار رفته در این محصولات، با بهره از آخرین تکنولوژی روز دنیا یعنی تکنولوژی IR استفاده می‌کند.

با خرید و استفاده از مانتیورهای هوشمند و بردهای هوشمند شرکت دانش‌آوران درموسسات آموزشی، بازده آموزشی دانش‌آموزان خود را افزایش دهید. همچنین با استفاده از نرم‌افزارهای جانبی مخصوص تدریس که توسط کادر خود این مجموعه طراحی شده است، قادر به افزایش کارایی وسایل هوشمند خود خواهید بود. همچنین در صورت درخواست شما مشتریان محترم برای یک نرم‌افزار خاص، این شرکت با خواسته شما موافقت کرده و اپلیکیشن اختصاصی شما را تولید تولید می‌کند. برای بازدید و اطلاع از قیمت محصولات شرکت دانش‌آوران می‌توانید به سایت تادکالا مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من