اولین دوره مجازی هوشمندسازی مدارس با ظرفیت 140000 نفر برگزار می گردد.
رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فن آوری اطلاعات ضمن اعلام خبر برگزاری دوره هوشمندسازی مدارس برای تمامی فرهنگیان ابراز داشت، توانمندسازی و آموزش معلمان به منظور استفاده هدفمند از فن آوری اطلاعات و یادگیری امری ضروری است لذا برنامه ریزی و اجرای دوره های مجازی ضمن خدمت فرهنگیان روشی مناسب جهت ترویج فرهنگ بهره گیری از فناوری اطلاعات در تعلیم و تربیت و توانمندسازی معلمان است.
اسفندیار چهاربند، به میزان هزینه برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت به صورت حضوری و یا تامین مدرسی اشاره کرد و ابراز داشته که هزینه برگزاری دوره های مجازی نسبت به دوره های حضوری قابل قیاس نیست.
ایشان در زمینه دوره هوشمندسازی مدارس گفت:  با توجه به آمارهای موجود تا پیش از برگزاری این دوره کمتر از یک درصد معلمان دوره های هوشمندسازی مدارس را به صورت آموزش حضوری گذرانده بوده اند! در مرحله اول که از آبان تا اواسط دی ماه سال جاری برگزار گردید، برای اینکه زیر ساخت های مخابراتی مورد ارزیابی قرار گیرد، حدود10000 نفر از معلمان(که تخصص آنان در زمینه رایانه و فن آوری اطلاعات بود) در سراسر کشور انتخاب و در مدت 7 هفته و 11 جلسه آموزشی به میزان400000 نفر ساعت برگزار گردید و بازخورد خوب و مناسبی از آن حاصل شد، در ادامه از ابتدای دی ماه سال جاری همچنین ثبت نام از 130000نفر از معلمان سراسر کشور (4200000نفرساعت) به عمل آمده است که این دوره با همان محتوی و ارزشیابی جدید از اول بهمن شروع و تا اواسط اسفند به پایان خواهد رسید.
چهاربند افزود مابقی معلمان عزیز که این دوره آموزشی برای حدود700هزار نفر از معلمان گرامی (به میزان 28000000نفرساعت)  می باشد، در نیمه اول سال 1396 و قبل از شروع سال تحصیلی 97-96 برگزار خواهد شد. وی در ادامه گفت: این دوره، مرحله مقدماتی هوشمندسازی مدارس می باشد و کسانی که با موفقیت دوره مذکور را گذرانده باشند  به میزان 40 ساعت دوره تخصصی در سامانه ltms برای آنان منظور خواهد گردید.
رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فن آوری اطلاعات تاکید نمود از آنجاییکه دوره های آموزش ضمن خدمت رایگان می باشد، و از معلمان عزیز و علاقمند خواست در صورت مشاهده هر نوع تخلف مخصوصاً در زمینه فروش محتوی دوره مراتب را از طریق رایانامه مرکز برنامه ریزی،منابع انسانی و فن آوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به نشانی http://tstc@medu.ir گزارش نمایند
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من